FiatTurkey | Fiat Kulübü | Fiat Türkiye | Fiat Forum |Fiat Destek | Fiat Punto| Grande Punto | Fiat Doblo | Punto Forum | Doblo Forum | Linea Forum | Fiorino Forum |  

Go Back   FiatTurkey | Fiat Kulübü | Fiat Türkiye | Fiat Forum |Fiat Destek | Fiat Punto| Grande Punto | Fiat Doblo | Punto Forum | Doblo Forum | Linea Forum | Fiorino Forum | > FiatTurkey Model Takımları > Albea

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 30 Kasım 2012, 10:00   #1
muscal
Acemi Üye

Araç Modeli: 2012 albea sole 1.4 premio
Beğendikleri: 4
1 mesajına 2 kez teşekkür edildi.
Adı Geçiyor: 0 Mesajda
Etiketli: 0 Konuda
Standart Albea Gaz Kelebeği Adaptasyonu

arkadaşlar araçta ilk çalışma problemi vardı soğukta basahları bende gaz kelebeğini temizledim geçmedi aracım daha yeni sayılır.Akü buji kablo bobin hepsi yeni ve aracın gidişinde çekişine bir sıkıntı yok.Sadece sabahları geç çalışıyordu ben akü 1 yıllık olsada biraz zayıfladığını düşündüm çünkü kilit açarken falan rolanti yükselip kalkıyordu neyse aküyüde şarj ettirdim problem yok ama sadece sabahları çalışmayan araç artık bir yerde 10 dk durdumu gene gec çalışıyor marş basıyor ama geç çalışıyor.Aklıma akü başını çıkardığım için gaz kelebeği adaptasyonu geliyor bu adaptasyon nasıl yapılır servisi aradım onlar bendende çaresiz getirin o bujidendir kablodandır diyor ama öyle olsa çekişti düşme olur tek sorun ilk çalışma.Yardılarınızı fikirlerinizi bekliyorum.Bu arada aklıma lpg regülatörünün manifolta gaz kaçırması geldi ölçtürdüm ancak gaz kacağı yok.
muscal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03 Aralık 2012, 09:05   #2
muscal
Acemi Üye

Araç Modeli: 2012 albea sole 1.4 premio
Beğendikleri: 4
1 mesajına 2 kez teşekkür edildi.
Standart sorun çözüldü

arkadaşlar ben sorunumu hallettim aynı şeyle karşılaşanlar için nasıl çözüldünü anlatayım.Ben lpg regülatörünün manifolta hava verdiğini ölçtürmek için ustaya gittiğimde motor sıcak olduğu için kaçak olmadığını göstermiş cihaz ben kendim cumartesi sabah erkenden motor soğukken manifolta geçen hortumu çıkartıp kokladığımda gaz kokusu aldım.regülatör manifolta gaz kaçırdığı için e araçta sabah benzinle çalıştığı için manifoltta hem gaz hem benzinden dolayı zengin karışım meydana geliyor ve araç çalışmak için oksijen bulamıyor onun içinde bir kaç kontak istiyor. Ustaya gidip ikinci kez garantiden lpg beyni değişti ve sorun çözüldü.
muscal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10 Aralık 2012, 13:22   #3
C.Kaan
Teknik Destek Ekibi

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Araç Modeli: Yok
Beğendikleri: 94
51 mesajı 60 kere beğenildi.
C.Kaan - MSN üzeri Mesaj gönder

Geçmiş Olsun.