FiatTurkey | Fiat Kulübü | Fiat Türkiye | Fiat Forum |Fiat Destek | Fiat Punto| Grande Punto | Fiat Doblo | Punto Forum | Doblo Forum | Linea Forum | Fiorino Forum |  

Go Back   FiatTurkey | Fiat Kulübü | Fiat Türkiye | Fiat Forum |Fiat Destek | Fiat Punto| Grande Punto | Fiat Doblo | Punto Forum | Doblo Forum | Linea Forum | Fiorino Forum | > FiatTurkey Model Takımları > Albea

User Tag List

Seçenekler Stil
Alt 16 Mart 2013, 10:22   #1
essiz_38
Yeni Üye

Araç Modeli: 2006 albea dynamic
Beğendikleri: 0
0 mesajı 0 kere beğenildi.
Adı Geçiyor: 0 Mesajda
Etiketli: 0 Konuda
Standart 2006 Albea Dynamic Yol Bilgisayarı

Selamın Aleyküm arkadaşlar aranızda yeniyim...Aracım albea 2006 1.3 dynamic yeni aldım...
Bu araç hakkında bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok makbule geçer...
1.Aracın yol bilgisayarını kurcalarken uyarı tonu ve tuş sesi seviyesini 0 a indirdim geri yükseltemiyorum...
2.Aracın donanımları nelerdir kullanan varsa açıklarsa sevinirim.
3.Bu araçta abs yok bütün modellerde mi yok albeanın ?

saygılarımla
essiz_38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 17 Mart 2013, 01:21   #2
Alp_
Albea Takım Kaptanı

Alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Araç Modeli: Albea 1.3 multijet
Beğendikleri: 8
57 mesajı 64 kere beğenildi.

Öncelikle hoşgeldiniz,,
sorularınıza geçecek olursam:
1- uyarı tonlarını aynı derğiştirdiğiniz yerden yapabilmeniz geekli ama yukarı ok tuşunda bir temassızlık varsa ondan olmuyor olabilir,, diğer menülerde çalışıyor mu?
2- araçta active versiyonda olmayan benim bildiğim farklar:
daha geniş yol biglisayarı ekranı (tr dil seçeneği, termometre vs.)
arka koltuk başlıkları
active versiyonda yukarıda yer alan 3.stop'un altta, pandizotun üzerinde konumlandırılması
(güvenlik paketli versiyonlar için) ABS ve yolcu havayastığı
3- ABS ve yolcu havayastığı bildiğim kadarıyla sadece güvenlik paketli versiyonlarda mevcut, diğerlerinde opsiyonel olması lazım,,
Alp_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21 Mart 2013, 17:52   #3
essiz_38
Yeni Üye

hoşbulduk...öncelikle teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı.... aracım güvenlik paketsiz abs yok yol bilgisayarı tuşları dediğiniz gibi temassız galiba çünkü geç işliyor...16 jant var üstünde 205 45 16 ebadı aracı yorar mı bu lastik abicim? araç şuan 106 binde çekişi hızlanışı beni tatmin ediyor ford mondeo 2.0 vardı bundan önce bu aracı ondan çok sevdim yakıtı parça durumu üzmüyor... ama işte dizel araç ilk defa kullanıyorum bundan önce hepsi benzinliydi...
Alt 21 Mart 2013, 23:20   #4
Alp_
Albea Takım Kaptanı

16" jantlar biraz yorar aracı, yormaktan ziyade yakıtı artırır, orjinali 14", 15 olsa daha iyi olurmuş sanki,,
diğer taraftan bu 1.3mj dizel motor öyle performans motoru değil zaten, tamamen ekonomi odaklı bir motor, devrinde ve sakin kullanırsanız ş.içinde tüketimi 5-5,5L/100km'ye kadar çekebilirsiniz,, hele hele mondeodan sonra size hiç yakmıyor gibi bile gelebilir,,

(aracın kullanım devrini mümkün olduğunca 1800-2500 devir aralığında tutun, 3000deviri görmeden vites yükseltin, 1800devirin altında da vites düşürün,,
ilk çalıştırma ve stop etme öncesinde en az 30sn rölantide bekletin ve motor soğukken 2500deviri geçirmeyin, aracınızın ömrüne ömür katarsınız aynı zamanda yakıttan da inanılmaz tasarruf edersiniz)
Alt 19 Nisan 2013, 15:32   #5
essiz_38
Yeni Üye

abicim verdiğin bilgilerden dolayı çok tesekkür ederim.. uzun süre foruma giremedim albea aklımı başımdan aldı hiç yakmıyor sürekli geziyorum... ayrıca mondeo dan sonra iki üç kez kaza atlattım demekki albeayla fazla basmıyacakmıssın..alıştım artık çok güzel araba biraz kolay kayıyor ama olsun... abicim son bir sorum daha kaldı araba normal albealardan fazla ses çıkarıyor direksiyonu sallıyor rolantide o derece bunun sebebi nedir gevşek yeri falan mı var acaba diye düşündüm veya motor kapağımı sesi yalıtıyor anlayamadım bu araçların enjektör veya motor ayarı püskürtme ayarı filan var mıdır birde sıkça kontrol edilmesi gereken bir yeri ? Saygılarımla Allah a emanet...
Alt 19 Nisan 2013, 22:40   #6
Alp_
Albea Takım Kaptanı

Alıntı:
essiz_38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
abicim verdiğin bilgilerden dolayı çok tesekkür ederim.. uzun süre foruma giremedim albea aklımı başımdan aldı hiç yakmıyor sürekli geziyorum... ayrıca mondeo dan sonra iki üç kez kaza atlattım demekki albeayla fazla basmıyacakmıssın..alıştım artık çok güzel araba biraz kolay kayıyor ama olsun... abicim son bir sorum daha kaldı araba normal albealardan fazla ses çıkarıyor direksiyonu sallıyor rolantide o derece bunun sebebi nedir gevşek yeri falan mı var acaba diye düşündüm veya motor kapağımı sesi yalıtıyor anlayamadım bu araçların enjektör veya motor ayarı püskürtme ayarı filan var mıdır birde sıkça kontrol edilmesi gereken bir yeri ? Saygılarımla Allah a emanet...
Rica ederim, faydalı olabiliyorsak ne mutlu,,
aman diyim dikkatli olun albea ile, virajlara dikkatli girin, mondeoda girdiğiniz virajlara aynı hızın yarısı ile girin, arkadan çok kayma yapar, kaymazsa da devrilmeye çalışır, aman diyim dikkatli olun,,
normal rölantide biraz fazla sarsıntı varsa motor kulaklarını/takozlarını değiştirin, eskimiştir, sanırım 20-25TL gibi bi fiyatı olması lazım,,
benzinli araçtan sonra sesi biraz fazla gelebilir bu normaldir, ancak yine de dediğin parçayı değiştirip bir de (yoksa eğer) kaput altına keçe çektirirseniz sesi bir nebze kesersiniz,,
motor tüm yakıt ayarını kendisi yapar elektronik olarak, hiçbir ayara ihriyacı yoktur,, önceki araç sanırım lpg'li idi, onun gibi bir ayara gerek yok bu araçta, siz devrinde kullanın gerisini araç halleder,,
sıkça kontrol edilmesi gereken yer;
ön-arka yürüyen aksam (salıncak, aks, rotlar)- bunlarçabuk esiyebiliyor, süsp. sistemi biraz sert olduğundan bu parçalara biraz fazla yük biner, maliyeti pek yoktur, işçiliği kolaydır, arada baktırın
(NOT:direksiyon hareket halinde sallanıyor ve seyir esnasında fazlaca takır tukur sesler geliyorsa bu dediğim ön düzen parçalarına batırın, değişince sesler de kesilir)
motor suyu haznesini takip edin; belli kmlerde (tüm dizel araçlarda bu durum/risk mevcuttur, albeaya özel değil), azalma veya bulanma/kirlenme varsa yağ soğutucuyu kontrol ettirin
hava filtresini her 5000km'de bir değiştirin (kendiniz de değiştirebilirsiniz, parça fiyatı 10tl, değişim de çok kolaydır)

şimdilik bunlar geldi aklıma, sormak istediğiniz birşey olursa hiç çekinmeden sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım,,

Konu Alp_ tarafından (19 Nisan 2013 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.

« önceki Konu | sonraki Konu »